таг: Останете близу Одете далеку

Лого за нега на јастребите

Придружете се на нашиот погон за донирање миленичиња и лица

Придружете се на нашиот погон за донирање миленичиња и лица Да ја поддржиме нашата заедница и да им помогнеме на другите! Универзитетот Хоџс се здружи со Банката за храна Хари Чапин и Спасувањето на животни од наследството на Брук за да собере предмети за сиромашните семејства и нашите крзнени пријатели. Придружете ни се со донирање од 1 јуни - 15 јуни 2020 година. Можете да направите [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџиАлумни

Хоџ Алумус ја добива наградата за претседател на Комората во Неапол

Честитки, Дејв Вестон! Хоџис Алунус ја доби наградата за претседател на Комората во Неапол Дејв Вестон, главниот оперативен директор во Неапол граѓа и снабдување, е добитник на наградата за претседател на Комората во Неапол во 2019 година. Вестон е почестен за неговата посветеност кон подобрувањето на заедницата и континуираната поддршка на комората. Тој ќе биде препознаен во Комората [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Врската помеѓу високото образование и работната сила

Напишано од: Д-р Johnон Мејер, претседател на Универзитетот Хоџс Со шест степени на разделување, можете да направите неверојатно врски. Врската помеѓу високото образование и работната сила е директна. На Универзитетот Хоџ, ја разбираме врската помеѓу образованието и достигнувањето на професионалните вештини и ги дизајниравме нашите дипломи и сертификати специјално за да ги пополниме потребите за работна сила на нашите [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Ново именување за виш VP за академски работи

Честитки Мари Колинс! Хоџис назначува постар заменик на академски работи Д-р Мари Колинс е именувана за постар потпретседател на академски работи на Универзитетот Хоџис. Во оваа позиција, таа ќе помогне во надгледување на академските аспекти на универзитетот, вклучително и развој и имплементација на унапредување на постојните курсеви и дипломи, покрај лансирањето на нови [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Горди сме да ги претставиме нашите медицински сестри во 2019 година!

Честитки за нашите медицински сестри во 2019 година! На 10-ти мај 2019 година, Универзитетот Хоџс беше горд што беше домаќин на церемонијата за закачување пили за медицинските сестри оваа година. Колку фантастичен начин да ја прославиме Неделата на медицинските сестри! Нашата церемонија за закачување е специјално време за нашите медицински сестри и сесијата за 2019 година беше уште еден исклучителен настан. Секоја медицинска сестра работеше напорно за да стигне до [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Јагнешко месо промовирано на студенти за финансиски услуги АВП

Честитки за промоцијата, Ное! Ноа Ламб беше унапреден во помошник потпретседател на студентски финансиски услуги на универзитетот Хоџ. На оваа позиција, Ное ги насочува сите операции на Студентските финансиски услуги, вклучувајќи финансиска помош, услуги на ветерани, помошни операции и побарувања за сметки. Пред неговото унапредување, тој беше директор на Услуги за сметка на студенти и помошни операции [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Почест и зајакнување на Зонта Успех

Настанот за чест и зајакнување на Зонта клубот од Неапол одржан на Универзитетот Хоџс беше голем успех! Лидерите и учесниците на заедницата се собраа во нашиот кампус во Неапол на 18 април 2018 година, за да дознаат повеќе за зајакнување на себе си и на нивната заедница на настанот Почест и зајакнување на Зонта. Хоџис е задоволен што беше домаќин на овој настан во партнерство со [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Црвениот стол

Извршниот тим на универзитетот Хоџи го слави движењето „Црвениот стол“ (LR) Тереза ​​Араке, АВП маркетинг / ПИО; Д-р Johnон Мејер, претседател; Ерика Вогт, извршен директор за административни операции; Трејси Ланам, соработник декан, Технолошко училиште на Фишер; и д-р Мари Колинс, виш заменик за академски работи. Според sitwithme.org, движењето „Црвениот стол“ се нарекува и „Седи со [...] Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Нов раководител за вмрежување на алумни на о Тарнер

Добредојдовте, eо Тарнер! Возбудени сме што ве имаме. Тарнер е именуван за креатор на содржини за постари маркетинг и алумни на алумни на универзитетот Хоџ, 10 април 2019 година - НАПЛЕС / ФОРТ МАЈЕРС, ФЛА - eо Тарнер се врати на Универзитетот Хоџс како постар креатор на содржини за маркетинг и алумни за алумни. На оваа позиција, тој е одговорен за надгледување на иницијативите за универзитетски односи со алумни, покрај создавањето […]

Прочитај повеќе
Универзитетот Хоџис останете во близина. Оди далеку. Написи # ХоџЕвс

Честитки за студентите на ЕМС

Студентите на Хоџис ЕМС го зазедоа 1. место! Студенти од програмата за итни медицински услуги на универзитетот Хоџс се натпреваруваа во шестиот годишен предизвик „Пантер ЕМС“ во Лејк Ворт, ФЛА изминатиов викенд. Домаќин на настанот беше Државниот колеџ во Палм Бич. Екипите од целата држава беа судени во различни сценарија за итни случаи. Од 18 екипи кои [...] Прочитај повеќе
Translate »